7 Mayıs 2014 Çarşamba

ŞirinceMayıs aylarında yapılan gezilere bayılıyorum.Bahar da herşey bambaşka..Ne çok sıcak ne çok soğuk.Tam gezme havası.İşte bu duygularla çıktık yola 1 Mayıs ta.
Uçakla önce İzmir Adnan Menderes Havalanına indik ve araba kiraldık.2 çift ve bebişlerimizle çıktık Şirince yoluna.1 saat kadar sonra otelimize yerleştik.İnternetten gördüğüm güzellikteydi Güllüce Konakları..
Zeynep hanım bizi çok güzel karşıladı ve Şirince nin meşhur şerbetlerinden ikram etti.Odamız biraz uafça da olsa balkonu ve bahçe manzarası harikaydı.
Bebişler yorgunluktan uyuyakalınca biz de yol yorgunluğu kahvelerimizi yapıp bahçede sohbet ettik.

İlk günümüz Şirince yi keşfetmekle geçti..Turistik çarşısı, küçük bir müzesi ve şarap evleri var Şirince nin.Beni en çok mutlu eden manzarası ve evleriydi.Turistik bir yerde geziyorken bacaklarını güneşe vermiş , karşı komşusuyla sohbet eden teyzeye rastlayıveriyorsunuz.Doğallık sadece manzarada değil insanında da vardı.Velhasıl ben çok sevdim Şirince yi ama 1 gün yeterli geldi :)

Şirince de sonraki durağımız Efes ti.Efes antik kenti oldukça etkileyeciydi.Meryem ana evi küçük şirin ve mistik bir havadaydı.

Efes ten sonraki durağımız Kuşadası.Kuşadasında çok fazla vakit geçirdik diyemeyeceğim.Ama Maraina içtiğimiz çay ve manzara bende dinlendirici bir etki bıraktı.Kuşadasında kısa bir süre kalıp Seferihisar a geçtik.Seferihisar çarşısı bizim için hayal kırıklığı ,d,.Allah tan Sığacık limanı varmış.Burada dinlenip güzel havanın tadını çıkarttık.

Yiğit bol bol oynadı tatil boyunca.Bizimle bu kadar uzun süre vakit geçirmeyeli çok olmuştu.Bu tatilleri sık sık tekrarlamak lazım.Canım oğlum,tatilimiz yorucu olsa da hayatımızda olman muhteşem!! :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.